Poděkování

Během tohoto víkendu zažila celá Hrabová, co dokáže voda. Bohužel nebyla ušetřena ani naše škola. Suterén školy byl zaplaven do výšky cca 60 cm. Zaplaveny byly prostory nově zrekonstruované školní družiny, kabinet tělesné výchovy, tělocvičny, kancelář vedoucí školní jídelny a skladové prostory se zařízením a potravinami, technické místnosti, šatny 1. a 2. stupně a solná jeskyně.

Během soboty se podařilo vystěhovat některé vybavení, pomůcky a elektrozařízení a uchránit je před poškozením.

V pondělí ráno, po ustoupení vody z okolí školy, jsme okamžitě začali s vyklízením zatopených věcí, nábytku, odčerpáváním a odstraňováním zbytků vody.

Zničenými věcmi jsme naplnili tři plné kontejnery.

Na odstraňování škod se podíleli zaměstnanci školy, zákonní zástupci žáků, žáci, hasiči SDH Hrabová, dobrovolníci z řad občanů Hrabové a okolí.. Mnozí z nich reagovali na naši výzvu o pomoc. Bez jejich pomoci bychom za dva dny odstraňování škod určitě sami nezvládli udělat tolik práce, kolik se nám podařilo. Za což jim patří velký dík. Ceníme si, že jste přišli pomoct, i když jste měli své vlastní pracovní povinnosti.

Poděkování patří také těm, kteří poskytli materiální zabezpečení např. čisticí prostředky, hadry, vapky, nářadí a občerstvení.

Zasažené prostory bude potřeba vysušit, asanovat omítky, vymalovat. Z tohoto důvodu prosíme také o shovívavost při organizaci výuky v podzimních měsících.

Ještě jednou všem velmi děkujeme.

Vedení školy a kolektiv zaměstnanců ZŠ Hrabová